Ve svém životě potřebuje balanc. Práci pro korporát vyvažuje lektorstvím jógy

21. 2. 2024 Markéta Šeptunová ARTS

V rozhovoru se dočteš

  • S jakými světovými značkami Anežka spolupracovala?
  • V kolik hodin většinou končí v práci?
  • A proč má dva magisterské tituly?

Podle čeho jsi vybírala obor na vysoké škole?
V maturitním ročníku jsem příliš nevěděla, kterým směrem se dál ubrat. Všeobecný obor, který jsem na gymnáziu studovala, mě nedokázal nasměrovat ke konkrétní oblasti a já tak nezískala výrazné nadšení ani pro jeden z předmětů. Sama jsem netušila, jakou profesi chci v životě vykonávat. Volila jsem tedy obor, který mě na střední škole bavil – jazyky. Konkrétně pak ten německý na Katedře germanistiky FF.

O časté variantě studia jazyků

Většina mých spolužáků studovala současně dva obory většinou v kombinaci s jiným jazykem, nebo jiným oborem na Filosofické fakultě či například na Fakultě sportovních studií.

Bez popisku

O Anežce

Mgr. et Mgr. Anežka Březinová
LinkedIn


Anežka pracuje jako projektová manažerka v nadnárodní marketingové společnosti HH Global Czech. Tato profese ji provází po celou její kariéru – na obdobné pozici začínala i ve společnosti Veletrhy Brno. Současně působí i jako lektorka jógy v brněnském studiu Yoga Place. Nyní je však full-time maminkou svému tříměsíčnímu synovi Dominikovi. Ve volném čase se kromě jógy věnuje běháráda plave. Miluje kávu, cestování a italskou kuchyni.

Jak to, že jsi nakonec kromě Učitelství německého jazyka vystudovala i Překladatelství?
Oba magistry jsem začala studovat zaráz, protože mi jeden přišel málo. Psaní diplomek a státnice jsem si ale rozložila do dvou let. Většina mých spolužáků studovala současně dva obory většinou v kombinaci s jiným jazykem, nebo jiným oborem na Filosofické fakultě či například na Fakultě sportovních studií. Já jsem si zapsala pouze Germanistiku, proto dávalo smysl volit dva směry alespoň v rámci jednoho oboru.

Dělala jsi při studiu něco navíc?
Ano, už po maturitě jsem na letní prázdniny vyrazila do Anglie jako au-pair. Byla to první velká zkušenost. Po návratu zpátky jsem brigádně pracovala většinou jako hosteska s jazykovou výbavou na různých promoakcích, eventech a také na veletrzích. Díky mé dobré znalosti angličtiny a němčiny jsem se dostala i mimo Česko; například jsem se účastnila mezinárodních veletrhů ve Frankfurtu a Berlíně. Ve čtvrtém ročníku na vysoké jsem získala stipendium CEEPUS a strávila semestr ve Vídni, kde jsem napsala svou první diplomovou práci.

Jaká je náplň tvojí práce na pozici projektové manažerky? Co tě na ní baví a co ne?
Jako projekťák v HH Global Czech mám na starost realizaci obchodních prostorů pro retail marketingové propagace. Našimi klienty jsou značky jako Vans, Nike, Starbucks nebo Dyson. Navrhujeme, vyrábíme a realizujeme pro klienty showroomy, obchodní ostrůvky nebo další prezentační nábytek a grafické plochy. Poskytujeme komplexní řešení od nápadu až po samotnou instalaci. S klienty spolupracujeme i na kampaních.
Den v naší kanceláři začíná až kolem 9:30, kdy většinou míváme první meetingy. Pracovní doba se skládá ze schůzek a individuální práce. Jednou, dvakrát do týdne je potřeba zajet na centrální sklad zkontrolovat produkt, prodiskutovat montáž a logistiku. Pracovní den končí většinou kolem 18. hodiny a v práci někdy pokračuji i z domova.
Baví mě být kreativní, proto si užívám část, kdy s klientem vymýšlíme technické a vizuální řešení. Naopak za nepříliš zajímavou považuji práci v ERP systému, která je ale nezbytnou součástí celku.

Jaké 3 dovednosti v práci využíváš nejčastěji?
Empatie, multitasking, fokus na výsledek.

O tlaku při práci projekťáka

Na tuto práci se hodí člověk, který je flexibilní a nevadí mu různorodost a nestálost projektů a občasná vlna nárazového stresu, kterou je třeba ustát.

Co bys vzkázala těm, kteří uvažují o roli projektové*ho manažera*ky? Co je dobré umět a kdo se na pozici hodí?
Na tuto práci se hodí člověk, který je flexibilní a nevadí mu různorodost a nestálost projektů a občasná vlna nárazového stresu, kterou je třeba ustát. Je důležité zvládat multitasking. Projektový manažer musí umět dobře komunikovat, a to jak v rámci realizačního týmu, tak i s klientem, pro kterého je hlavní kontaktní osobou. Rozhodně se hodí excelentní obchodní argumentační vlohy a asertivita. Projekťák v HH Global musí být ochotný občas pracovat přes noc a také jednou za čas vyjet na služební cestu do zahraničí.

Několik let jsi pracovala pro Veletrhy Brno a skoro stejně dlouho i pro velkou mezinárodní firmu v Praze. Zároveň jsi freelance lektorka jógy. To jsou docela odlišná pracovní prostředí. Ve kterém jsi se cítila/cítíš nejpříjemněji?
Nejpříjemněji se cítím právě někde mezi. Při práci v korporátu mohu uplatnit své organizační a kreativní schopnosti. Naopak profese jogínské instruktorky mě učí zpomalit, naslouchat sama sobě, předávat dál onen klid a v neposlední řadě provozovat fyzickou aktivitu, která je v pěkném kontrastu se sedavým zaměstnáním projekťáka. Sama pro sebe jsem si obě profese pojmenovala jako práci v mužské energii (projektový manažer) a práci v ženské energii (jógová instruktorka). Tento balanc mi v životě velmi vyhovuje.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info