Nejsi si jistý*á?
Nevíš si rady, jak si naplánovat kariéru? Využij kariérní konzultace a přijď se poradit na Kariérní centrum.
V rozhovoru se dočteš
Podle čeho jsi vybíral obor na vysoké škole?
Už na střední škole se pro mě stal sport velice důležitou součástí života, který doplňoval můj zájem o management a obecně organizační schopnost. V návaznosti jsem tak hledal obor, který by mi umožnil sportovní a současně manažerský rozvoj. Tuto kombinaci ze 100 procent splňoval obor Management sportu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity, na který jsem byl přijat a po pěti letech studium úspěšně absolvoval.
Dělal jsi při studiu něco navíc?
Snažil jsem se brigádničit, a to zprvu v Munishopu, později již v oboru, a rovnou v nezisku. Na první dobrou jsem zakotvil v „Emilovi“.
O vlivu kontaktů
„Za vše může proděkan Oldřich Racek, který ve mně viděl potenciál ve směru projektového managementu, ale hlavně zájem o sféru para sportu. Díky tomu jsem se dostal k pozici viceprezidenta Evropských her handicapované mládeže Emil Open...“
Jak jsi se dostal k pozici viceprezidenta?
Jako slepý k houslím (smích). Za vše může proděkan Oldřich Racek, který ve mně viděl potenciál ve směru projektového managementu, ale hlavně zájem o sféru para sportu. Díky tomu jsem se dostal k pozici viceprezidenta Evropských her handicapované mládeže Emil Open a cesta k dalším projektům pak již byla navazující spolu s přibývajícími aktivitami spolku. Současně za sebou máme řadu ročníků zmíněných her. Podařilo se nám započít tradici také zimní varianty v Jižních Čechách a stojíme za para atletickou ligou Paramoravia Cup a těch projektů by bylo ještě hodně (úsměv).
Jaká je náplň tvojí práce na pozici viceprezidenta? Co tě na ní baví a co ne?
Díky tomu, že nejsem svázán pevnou pracovní dobou a práce mě baví, snažím se vždy myslet na dostatek sportu a odpočinku. Ranní ptáče nejsem i přes to, že se o to dlouhodobě snažím (smích), ale o to spíš zůstanu v kanceláři do pozdních večerních hodin. No a náplň práce? To samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Vesměs se jedná o emaily a telefonáty, na denní bázi probíráme aktuální témata, nápady, no a jednoduše se snažíme o kvalitní dotažení projektů. V případě Emil Open se jedná o velice intenzivní 4 měsíce příprav, které provází komunikace s týmem, koordinace činností, marketingová kampaň a tak podobně. Pracovní den tak většinou strávím u notebooku, ať už v kanceláři, nebo mimo ni, případně na schůzkách.
Jaké 3 dovednosti v práci využíváš nejčastěji?
Komunikaci, kreativitu a spolupráci.
Mgr. Vojtěch Kocůrek
LinkedIn
Vojtěch Kocůrek je absolventem sportovního managementu a už během studií se začal naplno věnovat podpoře a rozvoji sportu handicapovaných. Aktuálně působí v Brně v neziskových organizacích Emil a stojí v pozici viceprezidenta jak letních, tak zimních her handicapované mládeže Emil Open. Her se doposud zúčastnilo přes 5 000 mladých sportovců s doprovodem z více než 23 zemí Evropy.
Profese: Manažer v oblasti sportu
Konkrétní název Vojtovy pozice: Viceprezident
O vedení týmu
„Jakákoliv koordinace týmu vyžaduje chladnou hlavu a týmového ducha a musí ji předcházet dobře odvedená vlastní práce.“
Kdo se hodí na pozici viceprezidenta?
Realista, který dokáže vést tým a stát si za svými rozhodnutími. Jakákoliv koordinace týmu vyžaduje chladnou hlavu a týmového ducha a musí ji předcházet dobře odvedená vlastní práce. Je důležité dotahovat věci do konce, umět diskutovat problémy a v neposlední řadě lidsky podpořit.
Proč sis vybral práci ve sféře para sportu? Co tě na ní lákalo?
Sféře parasportu se věnuji tak nějak přirozeně, přičemž myslím, že se jedná o neskutečně zajímavé odvětví sportu, které je nedoceněné a podceňované. Věřím, že se to postupně změní a sport bude jeden a pro všechny. Jednoduše sportovci s jakýmkoliv handicapem jsou frajeři a je potřeba jim dát stejný prostor jako intaktním.
Mgr. Marek Polach, Ph.D. | Sportovní trenér
Mgr. Radek Mlýnek | Specialista v oblasti výživy